Patrick Marcel Bellinck
Dr. Med. Patrick Marcel BELLINCK – °29.10.1956, Ronse (BE)
Doctor in Medicine – KU Leuven (BE), 1981
Facharzt für Radiologie – Ärztekammer Westfalen-Lippe (DE), 1986
Honorary Citizen of Oradea (RO), 2006
Doctor Honoris Causa Ivan Franko State Pedagogical University Drohobych (UA), 2016
Ewa Bochno
dr hab. Ewa Bochno, prof. UZ, pedagożka. Współkierowniczka Letniej Szkoły Młodych Pedagogów i Pedagożek KNP PAN oraz Zespołu Samokształceniowego Doktorów. Obszary naukowych zainteresowań: szkoła i uniwersytet jako konteksty rozwojowe, zmiany uniwersytetu, współczesne wspólnoty. Autorka książek, artykułów i rozdziałów w pracach zbiorowych. Zastępczyni Redaktorki Naczelnej czasopisma „Parezja. Czasopismo Forum Młodych Pedagogów przy KNP PAN” oraz członkini kilku rad naukowych czasopism naukowych.
Aleksy Borówka
Aleksy Borówka: Wiceprezes Instytutu Nowej Europy, absolwent studiów doktoranckich na kierunku Nauki o Polityce na Uniwersytecie Wrocławskim. Trzykrotny laureat międzynarodowych olimpiad naukowych: I, II oraz III Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej. Autor ponad dwudziesty artykułów naukowych, opublikowanych w recenzowanych czasopismach i monografiach, prelegent ponad 30 międzynarodowych, ogólnopolskich, eksperckich konferencji. Pasjonat pianistyki, kompozycji. rekonstrukcji sił specjalnych.
Zbigniew Borówko
Absolwent SGPiS (obecnie SGH). Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca akademicki i pracownik naukowy zajmujący się tematyką społeczno-gospodarczą. Od 1989 roku pełni kierownicze funkcje w prywatnych spółkach prawa handlowego.
Marcin Chałupka
Radca prawny, 2006-09 związany z FRP w tym jako doradca KOiL KRASP. 2007-09 ekspert formalno-prawny PKA. Uczestnik prac nad tworzeniem (2004 2005) i nowelizacją (2009/2010) ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, w tym jako pełnomocnik Ministra. 2008–10 w RN LIM Joint Venture sp. z o.o. 2016-2020 kierował Działem administracji PŁ. 2020/21 ekspert w MEiN (MNiSW). 2022/23 kanclerz w Akademii Zamojskiej. Ekspert OBSiL KRRP, Komisarz Wyborczy w Lublinie I. www.chalupka.pl
O. Mirosław Chmielewski
Dr habilitowany, adiunkt na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zainteresowania badawcze: teologia pastoralna, teologia mediów, edukacja medialna, komunikacja wiary w mediach i kulturze cyfrowej. Konsultor Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski; członek Komisji Medialnej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych w Polsce; członek PTKS i PTEM.
Pavol Dancák
Pavol Dancák, profesor historii filozofii, kierownik Katedry Filozofii i Religioznawstwa na Greckokatolickim Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Preszowie. Na Wydziale Filozoficznym PAT w Krakowie, pod kierunkiem prof. Karola Tarnowskiego, obronił rozprawę doktorską „Problematyka wychowawcza w dziele Jana Pawła II”. W swojej działalności naukowo-badawczej koncentruje się głównie na historii filozofii człowieka, wychowania i społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem personalizmu.
František Drozd
Dyrektor usług społecznych, akredytowany doradca społeczny – specjalista w stowarzyszeniu obyw. Familiaris w miejscowości Svit na Słowacji. Jest doktorem Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberoku w zakresie praca socjalna. Jest członkiem Stow. Nadzorców i Doradców Społecznych Republiki Słowackiej oraz członkiem Rady Rządowej Republiki Słowackiej ds. Rodziny. Koncentruje się przede wszystkim na zastosowaniu zasad KNS w samorządzie terytorialnym. Jest żonaty, ma czworo dzieci i dwoje wnucząt.
Róża Dzierżak
Adiunkt na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Posiada stopień doktora w dwóch dyscyplinach: Automatyka, elektronika i elektrotechnika (Politechnika Lubelska) oraz Inżynieria biomedyczna (Politechnika Śląska). Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Innowacjami w SGH. Odbyła staże naukowe w Universidad Rey Juan Carlos (Madrid, Spain), Virginia Commonwealth University (Richmond, USA) oraz Zhejiang A&F University (Hangzhou, China).
Dmytro Dzvinchuk
Dmytro Dzvinchuk, doktor habilitowany, profesor.
Dyrektor Instytutu Kształcenia Humanitarnego i Administracji Publicznej, profesor Katedry Administracji Publicznej
(IFNTUNG), zastępca Rady Obwodowej Iwano-Frankiwsk ostatnich sześciu kadencji.
Pole zainteresowań naukowych: administracja publiczna, psychologia administracji, problemy samoidentyfikacji narodowej, filozofia edukacji i kształcenia ustawicznego, zwiększanie efektywności administracji na poziomie regionalnym.
Maria Gagacka
Dr Maria Gagacka, socjolog, polityk społeczny
Adiunkt w Katedrze Nauk o Państwie i Polityce Społecznej Uniwersytet Radomski, pełnomocnik Rektora ds. Jakości Kształcenia , członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej i przewodnicząca Regionalnego tego Towarzystwa j w Radomiu. Ekspert i badacz w krajowych i międzynarodowych projektach .Zainteresowania naukowe: współpraca międzysektorowa lokalne sieci wsparcia, innowacyjne usługi socjalne.
Piotr Guzdek
Piotr Guzdek – dr nauk społecznych w dyscyplinie nauki socjologiczne, mgr dziennikarstwa i komunikacji społecznej, od 2017 r. specjalista nauk o rodzinie w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka, od 2020 r. sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego, od latach 2021 sekretarz czasopisma naukowego „Teologia i Moralność”, od 2022 r. członek Rady Programowej Centrum Aksjologii Nowych Technologii i Przemian Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jarosław Horowski
Dr hab. Jarosław Horowski jest profesorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych, Instytut Nauk Pedagogicznych; redaguje czasopismo „Paedagogia Christiana”; jest autorem książki „Wychowanie moralne według pedagogiki neotomistycznej” (Toruń, 2015), prowadzi badania w obszarze filozofii edukacji, wychowania moralnego i religijnego, skupiając uwagę na pedagogice neotomistycznej, wychowaniu cnót moralnych, wychowaniu do przebaczenia.
Cezary Janowski
Marek Jeziorański
Ks. dr hab. Marek Jeziorański, Katedra Pedagogiki Ogólnej, Instytut Pedagogiki; Wydział Nauk Społecznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II; ORCID: 0000-0002-9770-835X. Moje zainteresowania naukowe lokują się w obszarze pedagogiki ogólnej, teorii wychowania. W szczególności dotyczą zagadnienia relacji wychowawczej, jej specyfiki, uwarunkowań antropologicznych, społecznych i kulturowych oraz jej znaczenia w procesie wychowania.
Justyna Jeżewska
Doktorantka oraz pracownik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Temat jej rozprawy doktorskiej brzmi: „Model opieki okołomedycznej dla osób z postawioną diagnozą stwardnienia rozsianego”. Obecnie uczestniczka studiów Master of Business Administration w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Absolwentka kierunku Zdrowie publiczne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunku Administracja – zarządzanie i organizacja.
Michał Klimczyk
mgr inż. Michał Mirosław Klimczyk – Przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów, doktorant Szkoły Doktorskiej Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w dyscyplinie inżynieria mechaniczna. Były członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczestnik prac Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Podejmuje zagadnienia naukowe związane z zastosowaniem technologii wodorowych w lotnictwie.
Bożena Korzeniewska
Dr nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.Zajmuje się funkcjonowaniem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ich rolą w gospodarce polskiej, zagadnieniami prawnymi prowadzenia działalności ze szczególnym uwzględnieniem prawa podatkowego oraz problematyką finansowania działalności gospodarczej.
Dawid Kostecki
Dawid Kostecki – doktor prawa i magister historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Absolwent podyplomowych studiów menadżerskich (EMBA, DBA). Współpracuje z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. Zainteresowania naukowe: teoria prawa, wykładnia prawa, etyka prawnicza i filozofia prawa. Członek Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (IVR), Naukowego Towarzystwa Tomistycznego, Zakładu Analiz Społecznych i Ekonomicznych Fundacji Polskiej Akademii Nauk w Lublinie.
Jerzy Kozielewski
Absolwent akademii krajowych i zagranicznych. Wykładowca i pracownik naukowy WAT. Oficer Sztabu Generalnego WP. Były doradca Prezydentów RP ds. bezpieczeństwa narodowego. Główny specjalista-analityk Departamentu Zagrożeń Ekonomicznych Państwa w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego przy Kancelarii Prezydenta RP.
Anatoliy Kruglashov
Prof. Dr Anatoliy Kruglashov, politolog i historyk, pracuje jako Kierownik Katedry Nauk Politycznych i Administracji Publicznej oraz Dyrektor Instytutu Badawczego Integracji Europejskiej i Studiów Regionalnych Czerniowieckiego Jury Fedkovych National University, Ukraina. Od listopada 2022 roku jest także profesorem na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Waldemar Kuśmierz
Absolwent Zarządzania oraz studiów MBA na Politechnice Lubelskiej. Ukończył Studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie ekonomii. Aktywny przedsiębiorca i wieloletni samorządowiec. Od 2006 roku związany z sektorem energetycznym. Obecnie Dyrektor Departamentu Rozwoju i Modelowania Sieci w PGE Dystrybucja S.A. Jest specjalistą w zakresie transformacji energetycznej systemów dystrybucyjnych. Prywatnie zajmuje go elektronika i grafika komputerowa.
Michał Legan
o. dr hab Michał Legan OSPPE- Kierownik Katedry Teologii Mediów UPJPII, Kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP
Hubert Łaszkiewicz
Historyk dawnej Rzeczypospolitej i Rosji w epoce nowożytnej. Zajmuje się dziejami gospodarczymi, społecznymi, politycznymi i religijnymi.
Krzysztof Łątka
Doświadczony menedżer, trener biznesu, metodyk zarządzania strategicznego. Ma 10 letnie doświadczenie pracy w projektach medialnych, które zakończył w 2005 roku na stanowisku redaktora naczelnego Akademickiego Radia Centrum 98’2 FM. Od 2012 roku prowadzi ekspercką działalność gospodarczą. W latach 2007-2020 pracował w Urzędzie Miasta Lublin na kierowniczych stanowiskach odpowiedzialnych za procesy organizacyjne i projekty grantowe. Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej.
Agnieszka Łukasik-Turecka
Agnieszka Łukasik-Turecka, Prof. KUL dr hab., politolog i medioznawca,
dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz pełnomocnik
Rektora KUL ds. Zespołu Ekspertów KUL. Redaktor naczelna czasopisma
„Studia i Analizy Nauk o Polityce”. Zastępca Przewodniczącego Rady
Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Uniwersytetu Warszawskiego
„Tożsamość-Dialog-Bezpieczeństwo”.
Karol Łukomski
Dyrektor Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie.
Pan Łukomski koordynuje pracę swojej jednostki w obszarze: operacyjno-śledczym, postępowań kontrolnych, analiz kryminalistycznych i informatyki śledczej.
Koordynuje realizowane czynności z prokuraturą, organami administracji rządowej i samorządowej oraz służbami specjalnymi.
Prelegent polskich i zagranicznych konferencji, obejmujących problematykę walki z korupcją jako zjawiskiem wymagającym podjęcia rozwiązań systemowych.
Piotr Magier
Piotr Magier – doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie Pedagogiki Ogólnej. Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane ze statusem naukowym pedagogiki oraz współczesnymi kierunkami pedagogicznymi.
Jan Majchrowski
Jan Majchrowski, prawnik i politolog, dr hab. n. prawnych, profesor na WPiA UW. Był m.in. współautorem solidarnościowego projektu Konstytucji RP, podsekretarzem stanu w MSWiA. delegatem Rządu ds. reformy ustrojowej, pierwszym wojewodą lubuskim, członkiem Kolegium NIK, sędzią SN, oraz doradcą: Generalnego Komisarza Wyborczego, Prezesa TK, Marszałka Sejmu. Autor, współautor i redaktor 10 książek. Ostatnio opublikował: „Przeciw uzbrojonym analfabetom. Opowiastki z 12 miesięcy”.
Joanna Majewska-Zarychta
Joanna Majewska-Zarychta, magister pedagogiki, psychologii oraz filologii germańskiej, doktorantka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w dyscyplinie językoznawstwo. Przewodnicząca Samorządu Doktorantów KUL, tłumaczka języka niemieckiego. Prowadzi badania dotyczące językoznawstwa kognitywnego, psycholingwistyki, języka mediów oraz analizy dyskursu.
Tomasz Marzec
Członek zarządu Fundacji Kierunek Polska. Prawnik pracujący w isntytucjach finansowych.
Michaela Moravčíková
Uzyskała stopień doktora i magistra teologii na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu (Czechy) oraz tytuł magistra na Uniwersytecie Preszowskim (Słowacja), a także odbyła studia interdyscyplinarne na Wydziale Prawa Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach (Słowacja). Jest pracownikiem naukowym i wykładowcą na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Trnawie (Słowacja), dyrektorem Instytutu Prawnych Aspektów Wolności Religijnej.
Bartłomiej Mroczek
Doktor inżynier, absolwent Politechniki Lubelskiej Wydziału Elektrotechniczki i Informatyki. Manager IT studiów MBA INE PAN. W latach 2015 – 2018 Dyrektor obszaru B+R w PGE Dystrybucja, pomysłodawca i autor projektów innowacyjnych. Aktualnie Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Strategicznego ENERGA odpowiedzialny za realizację i nadzór strategii Spółki. Autor publikacji naukowych i wynalazca z obszaru sztucznej inteligencji, V2G i zarządzania siecią elektroenergetyczną przyszłości.
Tomasz Nepalski
Tomasz Nepelski
Fundacja Sił Specjalnych GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK -prezes
Weteran GROM ,oficer WP z wieloletnią doświadczeniem w strefach konfliktów wojennych. Biegły w pracy z własnej inicjatywy i jako część zespołu. Absolwent szkoło ,kursów krajowych i zagranicznych z dziedziny bezpieczeństwa i zarządzania w sytuacjach nadzwyczajnych.
Roman Oleynyuk
Roman OLeynyuk
Data urodzenia : 20.10.1953. Wyksztalcenie : Wyższa szkoła finansowo-ekonomiczna w Tarnopolu. Specjalność – finanse i kredyt.
Stopień/tytuł naukowy: .doktor, docent. ORCID 0000-0001-5299-3583
Docent w Lwowskim uniwersytecie biznesu i prawa
Marcin Olszówka
Adiunkt na Wydziale Prawa Collegium Intermarium, Dyrektor Departamentu Prawa Konstytucyjnego i Administracyjnego w Rządowym Centrum Legislacji, kierownik aplikacji legislacyjnej, członek Rady Legislacyjnej XIV kadencji przy Prezesie Rady Ministrów. Dysertację doktorską obronił z wyróżnieniem na Uniwersytecie Warszawskim w 2016 r. Poprzednio ekspert Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris oraz nauczyciel akademicki w Uczelni Łazarskiego i asystent w Instytucie Nauk Prawnych PAN.
Nataliia Pavlikha
01/09/2005 – OBECNIE – Łuck, Ukraina
PROFESOR KATEDRY STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH I ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI
UNIWERSYTET NARODOWY IM. LESI UKRAINKI W ŁUCKU
01/10/2012 – 30/09/2015 – Biała Podlaska, Polska
PROFESOR – WYŻSZA SZKOŁA IM. JANA PAWŁA II W BIAŁEJ PODLASKIEJ
01/09/2019 – OBECNIE – Łuck, Ukraina
WSPÓŁZAŁOŻYCIEL I DYREKTOR GENERALNY SZKOŁY STARTUPÓW CASTLE – INSTYTUT ORGANIZACJI POGRANICZNYCH INICJATYW
Jakub Pietkiewicz
Jakub Pietkiewicz – doktor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie zarządzania i marketingu oraz zarządzania finansami. Przez prawie 7 lat współkierował państwowym instytutem badawczym działającym w Sieci Badawczej Łukasiewicz. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w organach spółek skarbu państwa i przedsiębiorstw komunalnych. Obecnie przewodniczy Radzie Nadzorczej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest członkiem Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
Beata Piskorska
Politolog, zatrudniona w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od 2021 r. pełni funkcję Prorektora KUL ds. Studentów, Doktorantów i Rozwoju, ekspert Team Europe Direct przy PKE w Polsce, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, członek Rady Innowacyjnego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Lublina przy Prezydencie Miasta Lublin, ekspert zespołu nauk społecznych PKA, kierownik Centrum Badań nad Dyplomacją KUL.
Jadwiga Potrzeszcz
Profesor uczelni, doktor habilitowany nauk prawnych w zakresie prawa, magister filologii polskiej. Specjalizuje się w zakresie wykładni prawa, legislacji, aksjologii orzecznictwa, bezpieczeństwa prawnego, polityki społecznej, oświaty, praw człowieka, etyki zawodów prawniczych oraz etyki biznesu. Pracownik Katedry Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.
Szczepan T. Praśkiewicz
O. Szczepan Tadeusz Praśkiewicz (ur. 1958), karmelita bosy, dr hab. nauk teologicznych, absolwent PWT „Teresianum” i „Marianum” w Rzymie, wykładowca „Karmelitańskiego Instytutu Duchowości w Krakowie”, autor wielu publikacji z duchowości i hagiografii, w latach 1999-2005 prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, od 1998 r. konsultor, a od 2020 r. relator watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Mieszka w Rzymie.
Marek Raczkiewicz
Marek Raczkiewicz, kaplan, redemptorysta. Pracuje w Hiszpanii ok. 30 lat. Doktor teologii. Wyklada patrologie i teologie patrystyczna na Uniwersytecie s. Damazego w Madrycie. Zapraszany z wykladami goscinnymi takze na inne uczelnie. Zainteresowania naukowe to chrystologia i antropologia Ojców Kościoła, patrologie wschodnie (szczególnie syryjska, koptyjska i ormiańska), ekumenizm. Tych tematów dotyczą publikacje. Recenzent w pismach naukowych. Dyrektor serii “Textos de Oriente cristiano”.
Piotr Rubaj
Absolwent SGH kierunek Handel Zagraniczny
Doktor nauk ekonomicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Stypendysta TP KUL – London School of Economics, 2013
Uczestnik programu MNISW „Masters of Didactics” – Ghent University, Belgia 2019.
Uczestnik programów Erasmus – University of Ljubljana, University of Massachusetts, Boston, USA
Wykładowca studiów MBA KUL.
Praktyk biznesowy z doświadczeniem w spółkach kapitałowych – Bio-Farm sp. z o.o., BioMaxima SA, Cormay PZ, Bio-Novum sp. z o.o.
Olha Rudachenko
Doktor nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny,
Adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości i Administracji Biznesu,
O.M. Narodowy Uniwersytet Gospodarki Miejskiej im. Beketowa w Charkowie;
Dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości;
Trener biznesu programu szkolenia podyplomowego „Zarządzanie w organach samorządu terytorialnego Ukrainy dla menedżerów średniego szczebla” – Projekt USAID realizowany przez „Decentralizacja oferująca lepsze wyniki i efektywność”
Piotr Rusinowski
Piotr Rusinowski to pasjonat podatków i finansów przedsiębiorstw. Od 10 lat prowadzi Biuro Rachunkowe PIORUN obsługujące zarówno małe i duże podmioty z obrotami powyżej 100 mln. Specjalizuje się w rozliczaniu firm z sektora prywatnego oraz fundacji i stowarzyszeń. Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje jako Dyrektor Finansowy w przedsiębiorstwa i fundacjach o międzynarodowym zasięgu.
Andrzej Sąsiadek
To oficer rez. pułkownik służb specjalnych, wykładowca i szkoleniowiec na różnych uczelniach w kraju a z Kul-em związany od kilku lat. Odznaczony za swoją służbę dla kraju srebrnym i złotym krzyżem zasługi oraz brązowym i srebrnym medalem za obronność oraz odznaką straży granicznej.
Anna Skolimowska
Dr hab. Anna Skolimowska, prof. UKSW w Warszawie – profesor w Katedrze Stosunków Międzynarodowych i Studiów Europejskich Instytutu Politologii UKSW w Warszawie, kierownik Zakładu Stosunków Międzynarodowych. W pracy naukowo-badawczej specjalizuje się w zagadnieniach: międzynarodowej roli i tożsamości Unii Europejskiej w stosunkach międzynarodowych z perspektywy podejść konstruktywistycznych. Koordynuje działalność Research Network on European Identity.
Liudmyla Sliusareva
Liudmyla Sliusareva, profesor, kierownik katedry ekonomii, przedsiębiorczości i bezpieczeństwa gospodarki Państwowego Uniwersytetu Podatkowego w Irpinie na Ukrainie.
Valentyna Smachylo
Doktor nauk ekonomicznych (dr hab.), profesor w Katedrze Przedsiębiorczości i Administracji Biznesu Narodowy Uniwersytet Gospodarki Miejskiej im. O.M. Beketowa w Charkowie
Stażysta Nagrody im. I. Wyhowskiego 2023
Konsultant projektu na granty.org.ua. Koordynacja dotycząca projektu Program Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027
Ekspert Narodowej Agencji Zapewnienia Jakości w szkolnictwie wyższym
Trener biznesu.
Cezary Smuniewski
Duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk o bezpieczeństwie, doktor habilitowany nauk teologicznych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz jest dyrektorem Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Uniwersytetu Warszawskiego „Tożsamość – Dialog – Bezpieczeństwo”. Prowadzi badania dotyczące aksjologii bezpieczeństwa narodowego, patriotyzmu, związków religii z bezpieczeństwem narodowym.
Piotr Stanisz
Ksiądz katolicki (Archidiecezja Przemyska), profesor zwyczajny nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, kierownik Katedry Prawa Wyznaniowego KUL, były dziekan (2012-2016) i prodziekan (2008-2012) Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, redaktor naczelny „Studiów z Prawa Wyznaniowego”, autor publikacji dotyczących wolności religijnej i relacji Państwo – Kościół w przepisach prawa polskiego, włoskiego i prawa Unii Europejskiej.
Ivan Sulyatytskyy
Ivan Suliatytskyi – doktor psychologii, profesor nadzwyczajny, kierownik Ukraińskiego Centrum Psychologii Bezpieczeństwa, profesor nadzwyczajny Wydziału Edukacji Specjalnej na Lwowskim Uniwersytecie Narodowym im.
Psycholog wojskowy, wieloletni psycholog Karpackiego Okręgu Wojskowego (Lwów), analityk etnopsychologicznych czynników bezpieczeństwa narodowego, ekspert ds. osobowości, konsultant ds. terapii traumy.
Marcin Superczyński
Dziennikarz i nauczyciel akademicki Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zajmuje się dziennikarstwem radiowym, jest autorem podcastów Instytutu Europy Środkowej w Lublinie, w których koncentruje się na problematyce międzynarodowej, dotyczącej Białorusi, Rosji, Ukrainy oraz państw Europy Środkowej. Ponad to w ramach Lubelskiego Podcastu Naukowego – projektu Fundacji Polskiej Akademii Nauk – przygotowuje programy popularyzujące naukę.
Jan Szmidt
Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2012-2020, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w latach 2016-2020, Honorowy Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) 2020-2024. W latach 2002-2005 pełnił funkcję Prodziekana a następnie Dziekana Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (2008-2012) a obecnie (2020- ) sprawuje funkcję Dyrektora Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki na tym Wydziale.
Jolanta Szołno-Koguc
Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów UMCS w Lublinie. Autorka ponad 100 publikacji naukowych z zakresu finansów publicznych, gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego, podatków i systemu podatkowego. Przewodnicząca Wspólnej Komisji Orzekającej w/s odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (2 kadencje: 2009-2017). Wojewoda Lubelski (2011-2024). Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Doradztwa Podatkowego.
Jacek Weremczuk
Liczne etapy kariery zawodowej przeszedł w PZU. Jako Dyrektor Oddziału Regionalnego w Lublinie i Krakowie kierował wieloszczeblową organizacją, realizując złożone projekty w zakresie zarządzania. Absolwent studiów technicznych oraz podyplomowych na kierunku ubezpieczenia, a także studiów MBA.
Od kilku lat jako broker ubezpieczeniowy – prezes zarządu Novabroker Sp. z o.o. szacuje ryzyko związane z działalnością przedsiębiorstw oraz zapewnia klientom odpowiedni zakres ochrony ubezpieczeniowej.
Justyna Węglińska
Adwokat, doktor nauk prawnych, specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców z sektora energetycznego. Adiunkt w Instytucie Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Wykładowca na studiach MBA organizowanych przez Akademię WSB z zakresu prawa energetycznego. W przeszłości prowadziła również zajęcia dla studentów Podyplomowych Studiów Akademii Energetyki SGH.
Agnieszka Zaborowska
Dr socjologii; mediatorka; psychoterapeutka Gestalt; nauczycielka akademicka, badaczka. Pracuje w Instytucie Nauk Socjologicznych KUL. Zainteresowania naukowo-badawcze koncentruje wokół polityki społecznej i pracy socjalnej. Zajmuje się systemem wsparcia osób i rodzin oraz rozwojem pracy socjalnej jako profesji. Jest członkiem zarządu Regionalnego Oddziału Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.
Małgorzata Zachara-Szymańska
dr hab. Małgorzata Zachara-Szymańska, prof. UJ związana jest z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadz badania w zakresie prztwództwa w stosunkach międzynarodowych oraz zarządzania globalnego. Wykładała na wielu europejskich uniwersytetach, aktywnie uczestniczy w międzynarodowej debacie naukowej. Jej najnowsza monografia ‘Global Political Leadership: In Search of Synergy’ (Routledge: 2023) jest dostępna do pobrania tutaj:: https://bit.ly/3FenlsL
Robert Zakrzewski
Adwokat . Prowadzi Kancelarię Adwokacką w Radomsku.
Poprzednio:
– Zastępca Prezydenta Miasta Radomska
– Starosta Powiatu Radomszczańskiego
– Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego
Społecznik, prawnik współpracujący od wielu lat z Fundacją Rozwoju Europy Środkowo Wschodniej z Lublina.
Małgorzata Zaleska
Prof. Małgorzata Zaleska jest Dyrektorem Instytutu Bankowości SGH w Warszawie, Przewodniczącą Komitetu Nauk o Finansach PAN i Członkiem Korespondentem PAN.
Była m.in.: Prezesem Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Członkiem Zarządu International Association of Deposit Insurers, Członkiem International Relations Committee w EBC, Członkiem Economic and Financial Committee przy Radzie UE, Członkiem Zarządu Narodowego Banku Polskiego, Prezesem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Fryderyk Zalewski
Kancelaria Prawna Law Counsel
Usługi Prawnicze i Adwokackie wyspecjalizowane w kompleksowej obsłudze biznesu oraz wsparcia prawnego i podatkowego zarówno w trudnych przypadkach, jak i wyzwaniach związanych z codziennym prowadzeniem firmy w Polsce i Unii Europejskiej
Robert Zulczyk
Emerytowany oficer WP. W latach 1996 – 1999 w służbie dyplomatycznej w Kijowie, a w latach 2003 – 2006 w Moskwie. Ekspert i analityk zajmujący się problematyką bezpieczeństwa i służb specjalnych.
Dominika Żukowska-Gardzińska
Teolog kultury, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Interesują ją skutki przemian religijno-kulturowych, przede wszystkim poprzez współczesny stosunek do własnej cielesności człowieka, jego poszukiwania własnej tożsamości poprzez różne dziedziny życia. Obszary badawcze to teologia kultury, personalizm chrześcijański, antropologia chrześcijańska, dialog, dziedzictwo intelektualne Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Marian Żukowski
prof. dr hab. Marian Żukowski. Ekonomista. Specjalność: Finanse, bankowość. Członek Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. Od 2011 r. Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów KUL. Do 2018 r. Kierownik Katedry Polityki Gospodarczej i Bankowości KUL.